13° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.32
  • DOLAR 6.78

Zabıta ekipleri 65 yaş üstü yaşlıların alış verişini yapıyor

Genel - 24 Mart 2020 12:27 A A

                        Sandıklı Belediyesi Zabıta ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle evden çıkması yasaklanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan yaşlı vatandaşların market alış verişleri yapılarak evlerine teslim ediliyor.      Telefon ile sipariş alan ekipler ardından istenilen ihtiyaçları temin ederek yaşlıların evine götürüyor.  

                    Zabıta ekipleri tarafından ihtiyaçları evine getirelen 70 yaşındaki Hasan Karagöz, uygulamanın güzel ve yerinde bir karar olduğunu belirterek;

                         “Bazı insanlar uygulamayı yanlış anlıyor. Ben sokağa çıktığım zaman tehlike durumum artıyor. Mikrop kapma olasılığım artıyor. Evde kaldığım zaman yüzde yüz olan oranı yüzde 50’ye indiriyoruz” dedi.

                        Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün talimatları doğrultusunda zabıta görevlileri tarafından yaşlılar için bir ekip oluşturulduğunu belirten Zabıta Memuru Fatih Öztopbaş;

                        “Hasta ve yaşlı insanlarımız bizi arayarak ihtiyaçlarını bildiriyor. Başta ekmek, süt, yumurta  gibi temel gıda maddeleri istiyorlar. Gelen telefonu hemen değerlendirip hızlı bir şekilde alış-verişimizi yapıp evlerine ulaştırıyoruz. Bunun yanında telefon faturası, elektrik faturası, ısınma kontörü gibi ihtiyaçlarını da anında yerine getiriyoruz. Nadiren de olsa sokakta gördüğümüz yaşlıları da evlerine dönmeleri konusunda uyarıyoruz. Biz her zaman yaşlılarımıza hizmet vermek için burada hazırız” dedi.

Bu haber 102 kez okundu.
Genel - 12:27 A A
BENZER HABERLER