16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TMO Haşhaş kapsülleri alımına başladı

Genel - 29 Temmuz 2020 12:13 A A

                İlçemiz Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Ajans Amirliği, morfin yapımında kullanılan haşhaş kapsülü alımına başladı. Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş, haşhaş kapsül alım çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

                Sandıklı, Hocalar ve Kızılören ilçe merkezi ve köylerinde haşhaş üretimi yapan üreticiler, haşhaş kapsüllerini Sandıklı TMO Amirliği’ne teslim etmeye başladı. 3 ilçeden 2 bine yakın üretici 1400 ton civarında haşhaş kapsülü teslim etmesi bekleniyor.Haşhaş kapsüllerin baş alım fiyatının ise 5 lira olduğu bildirildi.   Alınan haşhaş kapsülleri Bolvadin Alkaloid Fabrikası’na işlenmek ve morfin üretilmek üzere gönderilecek.

                Haşhaş Kapsül alım çalışmalarını yerinde inceleyen Sandıklı Zİraat Odası Başkanı Fatma Toptaş, “Sandıklı, Kızılören ve Hocalar ilçelerimizin haşhaş kapsül alım çalışmaları dün itibari ile başladı. TMO personeli titiz ve hızlı bir şekilde alımlarını yapıyor. Kendilerine özverili çalışmalarından dolayı üreticilerimiz adına teşekkür ederim. Yanlız üreticilerimiz kapsül alım fiyatlarının iki yıldır aynı olmasından yakınıyor. Fiyatların biraz artması gerekiyor. Bu konuda yetkililerin duyarlı olmasını bekliyoruz.”dedi.

Bu haber 1279 kez okundu.
Genel - 12:13 A A
BENZER HABERLER