14° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TEKNOLOJİ FARKINDALIK PROJESİ ÖĞRETMEN SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel - 18 Eylül 2019 15:56 A A

                Sandıklı 75. Yıl İlkokulu tarafından hazırlanan ve Sandıklı Kaymakamlığı,  Sandıklı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle hayata geçen “Teknoloji Farkındalık Projesi”  semineri düzenlendi.

                İlçemiz Hüdai Kaplıcalarında bulunan bir termal otelde düzenlenen seminere Sandıklı ilçe kaymakamı Eflatun Can Tortop, Kılıören Kaymakamı Recep Hasar, Belediye başkanı Mustafa Çöl, il milli eğitim müdürü Metin Yalçın, daire amirleri ve öğretmenler katıldı.

                12 Eylül Perşembe günü saat 13,30 da düzenlenen seminerde konuşmacı  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Dilci, tarafından ”Sosyal Medya Kullanımı ve Dijital Diyet Zamanı” anlatıldı.

                Verilen eğitim ile; teknoloji kullanımının sağlıklı bir forma kavuşturulması, teknolojik aletlerin yoğun kullanımının sağlıklı bir forma kavuşturulması, teknolojik aletlerin gerektiği yerde gerektiği kadar kullanılması, teknolojik aletlerin yoğun kullanımının sosyal ilişkilere zarar vermesinin önlenmesi, her ailenin kendi çocuklarına dijital rehber olması amaçlandığı belirtildi.

                Seminer sonrasında Kaymakam Eflatun Can Tortop ve Belediye Başkanı Mustafa Çöl; Sayın Prof. Dr. Tuncay Dilci’ye,  İlçemize son derece yararlı olan bu çalışmada katkısı olduğu için teşekkürlerini sunarak, hediyelerini  takdim etti.

Bu haber 382 kez okundu.
Genel - 15:56 A A
BENZER HABERLER