16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Genel - 12 Eylül 2018 14:50 A A

T.C.

SANDIKLI

İCRA DAİRESİ

2018/1125 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Afyonkarahisar İli, Sandıklı İlçesi, Gökçealan köyü, Şehiryolu mevkii Mevkii,842 parsel, 31.600,00 m2 yüzölçümlü tarla vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz Gökçealan köyünün 3 km kuzeyinde batısı yol üç tarafı komşu parselle çevrili olup% 0,5 meyilli 1. sınıf kumlu-tınlı toprak yapısına sahip olan arazidir. Araziüzerinde bulunan elektrikli sulama kuyusundan sulama imkanına sahiptir. Taşınmazın bulunduğu bölgede kuru koşullarda Arpa, Buğday, fiğ,yulaf ve Haşhaş sul koşullarda pancar ve patates üretimi yapılmaktadır.

İmar Durumu    : İmar dışındadır.

Kıymeti                : 204.000,00 TL

KDV Oranı           : %18

  1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 14:10 – 14:15 arası
  2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 14:10 – 14:15 arası

Satış Yeri             : Adliye Sarayı Zemin kat Mezat Salonu-Sandıklı/AFYONKARAHİSAR

———————————————————————————————————————–

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İli, Sandıklı İlçesi, Gökçealan köyü, Tütünlü mevkii, 814 Parsel, 24.000,00 m2 yüzölçümlü tarla vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır.Taşınmaz Gökçealan köyünün yaklaşık 3 km kuzeyinde 4 tarafı komşu parselle çevrili olup kısmen % 2-3 meyilli 1. sınıf kumlu-tınlı toprak yapısına sahip olan arazi sulama imkanına sahip değildir. Taşınmazın bulunduğu bölgede kuru koşullarda Arpa, Buğday, fiğ,yulaf ve Haşhaş üretimi yapılmaktadır.

İmar Durumu    : İmar dışındadır.

Kıymeti                : 96.000,00 TL

KDV Oranı           : %18

  1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 14:25 – 14:30 arası
  2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 14:25 – 14:30 arası

Satış Yeri             : Adliye Sarayı Zemin kat Mezat salonu-Sandıklı-AFYONKARAHİSAR

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1125 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/09/2018

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Bu haber 2266 kez okundu.
Genel - 14:50 A A
BENZER HABERLER