-6° Hafif kar yağışlı
  • EURO 6.55
  • DOLAR 5.90

T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ 2019/21 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Genel - 4 Eylül 2019 12:02 A A

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Sandıklı İlçe, 98 Ada, 286 Parsel, ÇAKIR Mahalle/Köy, Şehiraltı mevkii Mevkii, zemin kat 2. B.bölüm mesken. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Sandıklı İlçesi Çakır Mahallesi Şehiraltı Mevkii 98 ada 286 parselde kain 470 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı bir taşınmaz üzerinde yapılı b+z+5 normal katlı ana binanın zemin. Kattaki 2 nolu bağımsız bölümüdür. Yapı kullanma belgesi vardır. Konum olarak, Ofis Caddesi Kavşağından 100 mt içeride, ara sokak içinde ve ilçe merkezine 800 mt mesafededir. Genellikle orta gelir grubunun tercih ettiği mesken bölgesi içindedir. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Kamu ve Belediye hizmetleri tamdır. Düzgün bir topografik yapıdadırcami, lise, ortaokul gibi kamu yapılarına yaya mesafededir. Toplu ulaşım güzergahına birkaç dakika uzaktadır. Geometrik şekil olarak dörtgeni andırmaktadır.Parsel üzerinde yer alan ana bina bodrum+zemin+4 normal kattan ibarettir. Bodrum katı depo olarak kullanılmaktadır.Bina tahminen 6 yıllıktır. Girişi ön sokak tarafındandır. Isınma sanjet ile sağlanmaktadır. Dış cephesinde mantolama uygulaması vardır. Her katta ikişer tane daire vardır. Katlar arası ulaşım asansör ile sağlanmaktadır. Giriş kapısı demir olan bina merdivenleri mermer kaplı olup, korkulukları alüminyum doğramadır.Taşınmazın giriş kapısı çeliktir. İçi 3 oda+salon+mutfak+antre+wc-lavabo ve banyodan ibaret olduğu halde net 120 m2 yüz ölçümündedir. Salon balkonu camekan ile kapatılarak 5 m2 daha kapalı alan kazanıldığı düşünülerek evin toplam kapalı alanı 125 m2 ye çıkmaktadır. Salon ve odalar laminant parke, antre, mutfak ve diğer ıslak mekanlar seramik kaplıdır. Oda kapıları Amerikan panel kapıdır. Duvar ve tavanlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Tavanlarda ayrıca kartonpiyer yapılıdır. Salon ve koridor tavanlarına gergi tavan uygulaması yapılmıştır. Kaloriferli olan dairenin pencereleri çift camlı pvc doğramadır. Mutfakta akrilik tezgah ile alt ve üst dolapları mevcuttur. Tezgah alnı, wc,banyo ,lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Genel olarak bakıldığında tesisatı çalışır, içi düzgün yeni görünümde bir dairedir.

Adresi                                  : Güncel adresi, Sandıklı Çakır Mahallesi Manolya Sokak Sevgi apt. No: 4 ze-                                                        minkatdaire no: 2’dir.

Yüzölçümü                         : 470,00 m2 Arsa Payı : 50/800

İmar Durumu                    : İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 kat konut yapılaşma adası içerisinde kalmaktadır.                                      Yapı kullanma belgesi vardır.

Kıymeti                                : 240.000,00 TL

KDV Oranı                          : %1

Kaydındaki Şerhler         : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü                     : 24/10/2019 günü 14:00 – 14:10 arası

2. Satış Günü                     : 18/11/2019 günü 14:00 – 14:10 arası

Satış Yeri                             : Konferans Salonu – Adalet Sarayı Giriş Kat SANDIKLI / AFYONKARAHİSAR

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/08/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Bu haber 342 kez okundu.
Genel - 12:02 A A
BENZER HABERLER