-6° Hafif kar yağışlı
  • EURO 6.55
  • DOLAR 5.90

T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ 2018/337 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Genel - 21 Mayıs 2019 10:14 A A

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Tapu kaydı ve Özellikleri : Afyonkarahisar İli, Sandıklı İlçesi, Ece mahallesi, Keçeciler mevkii, 312 Ada, 82 Parsel, 399,83 m2 yüzölçümlü Bodrumlu 7 katlı kargir iş hanındaki, 80/6400 arsa paylı, Zemin kat 3. B.Bölüm nolu iş yeri vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır.Güncel adresi; Afyonkarahisar ili, Sandıklı ilçesi, Ece Mahallesi Belediye Caddesi No: 22 dir. Konum olarak İlçenin çarşısı içinde, kaymakamlık, belediye gibi kamu kurumlarına, banka şubelerine, ptt müdürlüğüne oldukça yakın mesafede, civarında gıda, dayanıklı eşya, giyim, sarrafiye, telekomünikasyon, finans vb. işletmelerin bolca olduğu bir mevkidedir. Belediye meydanına 90 mt uzaktadır. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Kamu ve Belediye hizmetleri tamdır. Parsel üzerinde, zemin+6 katlı bir İşhanı vardır. Hanın zemin katındaki ticari işletmelerde genellikle mal alım satımı yapılmakta, üst kattaki yerler ise ofis olarak kullanılmaktadır. Asansör vardır. Isınma kalorifer ile sağlanmaktadır. Dış cephesi giydirme cephedir. Satışa konu işyeri, iş hanının zemin katında yer almaktadır. Cephesi 3,60 mt, yüksekliği 3,60 mt, içi 12 m2 dir. İşyerinin tabanı mermer kaplı olup, duvarları saten alçı üzeri plastik boya, tavanı fasarit kaplamadır. Ancak boyalar eski görünümdedir. Kalorifer tesisatı döşelidir. Ön cephesi, camlı alüminyum profil olup, önünde güvenlik amacı ile file kepenk mevcuttur. Yan cephesi de iş hanının içine bakmaktadır. Bu cephe de camekandır ve hanın içinden görülebilmektedir.

İmar Durumu    : İnşaat tarzı Bitişik nizam 6 kat konut+ticari yapılaşma adası içerisinde kalmaktadır.

Kıymeti                : 230.000,00 TL

KDV Oranı           : % 8

1. Satış Günü     : 24/06/2019 günü 14:15 – 14:20 arası

2. Satış Günü     : 19/07/2019 günü 14:15 – 14:20 arası

Satış Yeri             : Adliye Sarayı zemin kat mezat salonu-Sandıklı/AFYONKARAHİSAR

—————————————————————————————————————————————–

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Tapu kaydı ve Özellikleri : Afyonkarahisar İli, Sandıklı İlçesi, Ece Mahallesi, Yirciçay mevkii, 531 Ada, 15 Parsel, 374,87 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde, 65/530 arsa paylı, 4. kat 9. B.Bölüm nolu dubleks mesken vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Güncel adresi ; Afyonkarahisar ili, Sandıklı ilçesi, Ece Mahallesi, Ziya Gökalp Sokak, Ümit apt. no: 19, 4. Kat, daire no 9 dur. Konum olarak, Sandıklı- Antalya karayolundan 500 mt içeride, Yunus Emre Bulvarına 50 mt, devlet hastanesine 300 mt, ilçe merkezine 1 km mesafede ve mesken bölgesi içindedir.Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Kamu ve Belediye hizmetleri tamdır. Toplu ulaşım imkanı bulunmaktadır. Parsel üzerinde, bodrum +zemin+3normal+1 dubleks katlı betonarme karkas bir bina vardır. Binanın yapım yılı 2015 tir. Bahçe duvarı yapılıdır. Girişi yan cepheden olup, bina kapısı ferforje demirdir. Bodrum katı da mesken olarak kullanılmaktadır. Asansör bu kattan başlayarak son kata kadar çıkmaktadır. Bina içi merdivenler mermer kaplı, korkuluklar alüminyum profildir. Dış cephede mantolama uygulaması vardır. Isınmada Sanjet jeotermal enerjiden faydalanılmaktadır. 9 nolu bağımsız bölüm, ana binanın son katında olup, içi dubleks bir meskendir. Giriş kapısı çeliktir. Kıymet takdir işlemi tarihi itibariyle, yapıldığı günden bugüne değin hiç kullanılmadığı görülmüştür. Meskenin ilk katında 2 oda+salon+antre+mutfak+wc-lavabo bölümleri olduğu halde 90 m2 yüz ölçümündedir. Salon, mutfak, antre ve odalar laminant parke, wc-lavabo seramik kaplıdır. Mutfakta doğal granit kaplı L şeklindeki tezgahın alt ve üst ankastre dolapları yapılı haldedir. Oda kapıları panel kapı, pencereler renkli pvc doğramadır. Duvarlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Salonda Fransız balkon, bir odada ise normal balkon bulunmaktadır. Dubleks kata, kat içindeki mermer kaplı merdivenden çıkıldığı gibi, apartman tarafındaki ikinci çelik kapıdan da ulaşılmaktadır. Bu katın içinde 3oda+banyo-wc+antre ve teras bölümleri mevcuttur. Duvarlar saten alçı üzeri plastik boya, tavanlar pvc lambridir. Arka odanın içinde ayrıca bir kileri olan katın net alanı 67 m2 dir. Terasın da üstü kapatılmış yanları açık bırakılmıştır. Bu alan da 15 m2 olup, 5+1 tipindeki dubleks dairenin tüm kapalı alanları ile birliktenet yüz ölçümü 172 m2 dir.

İmar Durumu    : İnşaat tarzı İkiz nizam 5 kat konut yapılaşma adasında kalmaktadır.

Kıymeti                : 280.000,00 TL

KDV Oranı           : %8

1. Satış Günü     : 24/06/2019 günü 14:30 – 14:35 arası

2. Satış Günü     : 19/07/2019 günü 14:30 – 14:35 arası

Satış Yeri             : Adliye sarayı, zemin kat, mezat salonu-Sandıklı/AFYONKARAHİSAR

——————————————————————————————————————————————

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/337 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/04/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Bu haber 397 kez okundu.
Genel - 10:14 A A
BENZER HABERLER