30° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ 2018/1703 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Genel - 23 Ekim 2019 15:02 A A

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bilirkişi Raporuna Göre: Kıymet takdirine konu taşınmaz Sandıklı İlçesi Yolkonak Köyü köy içi mevkii 2134 parselde kain 156 m2 yüz ölçümlü avlulu kerpiç ev vasıflı bir taşınmazdır. Borçlu Süleyman Altınpınar tam hisse ile maliktir. Afyonkarahisar İl Özel İdaresi?nin imar planı dışında kalmaktadır. Konum olarak Sandıklı-Afyon Karayolu üzerinde yer alan Adalya Dinlenme Tesislerini 1km geçtikten sonra, Yolkonak yoluna sapıldığında yoldan 800 mt içeridedir. Parsel, köyün merkezi sayılabilecek yerindedir. Önündeki yol kilitli parke taşı kaplıdır. Düzgün bir bir topografik yapıdadır.Yolkonak Köyü, il merkezine 50 km, Sandıklı İlçesine ise 10 km mesafededir.Genellikle ekili tarım ve hayvancılıkla uğraşılmaktadır. Ekinhisar Köyü ile komşudur.Toplu ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Yol, çöp toplama gibi altyapı hizmetleri Sandıklı Kaymakamlığı tarafından sağlanmaktadır. Köyde taşımalı eğitim yapılmaktadır. Parsel üzerinde parsele tam olarak oturan zemin+1 katlı bir bina bulunmaktadır. Kapı numarası 55 tir. Bitişik nizamdadır. Tahminen 60 sene önce inşa edilmiş kerpiç bir yapıdır. 1. Kat cephesi boyalıdır. Pencereleri kısmen pvc, kısmen de ahşaptır. Çatısı ahşap olup, üzeri ısı yalıtımlı sandviç panel kaplıdır. Binanın zemin katı besihane, 1. Katı ise mesken olarak kullanılmaktadır. Meskenin içi 3 oda+salon+mutfak+banyo ve wc den ibarettir. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Yapım esnasında taşıyıcı sisteme gerekli takviyeler yapıldığından ve lüzumlu bakımları yapıldığından, yapı eski yaşına rağmen halen kullanılabilir durumdadır. Yapının zemin katı IB, 1. Katı ise II B yapı sınıfındadır. Yıpranma payı % 30 olarak takdir edilmiştir.

Adresi                                  : Sandıklı İlçesi, Yolkonak Köyü, Köy İçi Mevkii, Kapı NO: 55

Yüzölçümü                         : 156,00m2 Arsa Payı : Tam

İmar Durumu                    : Parsel imar planı dışında kalmaktadır.

Kıymeti                                : 100.698,00 TL

KDV Oranı                          : %18

Kaydındaki Şerhler         : Tapu Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü                     : 07/01/2020 günü 15:00 – 15:10 arası

2. Satış Günü                     : 03/02/2020 günü 15:00 – 15:10 arası

Satış Yeri                             : Konferans Salonu – Adalet Sarayı Giriş Kat SANDIKLI / AFYONKARAHİSAR

——————————————————————————————————————————————

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1703 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Resmi ilanlar  www.ilan.gov.tr ‘de                                                                               Basın – 1069664

Bu haber 350 kez okundu.
Genel - 15:02 A A
BENZER HABERLER