Kapalı
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.09

Sokak hayvanları yararına düzenlenen kermes açıldı

Genel - 5 Eylül 2019 14:28 A A

                Sandıklı Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği tarafından geliri sokak hayvanları yararına olan kermes düzenlendi.

                Dualarla açılışı yapılan kermese Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı İlçe Müftüsü Mehmet Güler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

                Ece Mahallesi Meydan sokakta açılan kermeste giyim, gıda, oyuncak gibi bir çok ürün satışa çıkarılırken,kermesten elde edilen gelirler sokak hayvanlarının tedavisi, bakım ve yemeği gibi ihtiyaçlarını karşılanacak.

                Kermesin Sandıklı’da bir ilk olduğunu belirten Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği’ne destek verdiklerini belirterek;

                 “Sandıklı’mızda ilk olan bir çalışma. İnşallah Sandıklı’mızın destek ve gayretleri ile sokak hayvanlarına en güzel şekilde bakarız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

                Kermese destek olmak için geldiğini belirten Doğa Sporları Derneği üyesi Asım Yıldız, “Açılan kermes sokak hayvanlarını korumak adına Sandıklı’da ilk kez açılıyor. Güzel düşünülmüş hayvanları korumak adına.  Kermeste bizde yardım amaçlı birkaç bir şey aldık. İnşallah sokak hayvanları sahipsiz kalmaz. Bizde vatandaş ve halk olarak onları koruma altına alırız” dedi.

                Sandıklı Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Fatma Sarıkaya, “ Geliri sokak hayvanlarımızın tedavi beslenmesi için harcanacak olan kermesimizi açmış bulunuyoruz. Çok büyük ilgi gördü kermesimiz. Sandıklı’daki yardımseverlerimiz, iş adamlarımız herkes destek oldu. Çünkü Sandıklı’da ilk defa olan bir şeydi bu. Kermesimizde kıyafetlerden tutun, çocuk oyuncaklarına, mutfak eşyalarına, ayakkabılara ve gıda maddelerine kadar herkese hitap eden bir kermes. İnşallah çok yararlı olur bizim için çok fazla para toplayabiliriz. Sokak hayvanlarımızın çok fazla bakıma ve beslenmeye ihtiyacı var. Sandıklı’daki iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bir isteğimiz var bizim. Bizleri yalnız bırakmasınlar, bizlere destek olsunlar. 1 Liralarımız, Bin lira olsun. 1 kap yemeğimiz 1 kazan yemeğe dönüşsün. El ele verir isek yapamayacağımız hiçbir şey yok. Sandıklı’da bir ilk bu inşallah devamını da getireceğimizi düşünüyoruz. Bir kap, bir yemek ve bir kucakta sevgi kampanyamızı sonuna kadar devam ettireceğiz” dedi.

Bu haber 639 kez okundu.
Genel - 14:28 A A
BENZER HABERLER