16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Sandıklı Belediyesinden, Bin Kişiye Sıcak Yemek

Gündem - 1 Mayıs 2020 14:22 A A

                Sandıklı Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 5 yıldır her gün devam eden sıcak yemek dağıtımımıza ek olarak, içerisinde bulunduğumuz Virüs salgınından dolayı, 65 yaş üstü sokağa çıkamayan, kronik rahatsızlığı olanlarla birlikte günlük bin kişiye sıcak yemek sunuyor.

                Sandıklı belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 5 yıldır devam eden proje kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere günlük 3 çeşit sıcak yemek hizmeti vermeye devam ediyordu.

                Ramazan ayını gelmesi ve virüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü sokağa çıkamayan, kronik rahatsızlığı olanlara da iftar yemeklerini evlerine kadar götürerek, günlük 1000 kişiye hizmet verirken, sosyal belediyecilik anlamında örnek oluyor.

                Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Ramazan demek yardımlaşma demek, Ramazan demek birbirimize destek olmak demek, içerisinde bulunduğumuz durum ne kadar zor olsa da son günlerde hükümetimizin aldığı önlemler sayesinde güzel günlerin çok yakında olduğunu düşünüyorum.

                Ben bu bağlamda önümüzdeki Ramazan ayında yine yan yana, omuz omuza mahalle iftarlarımızda tekrar buluşacağımız günleri göstermesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hayırlı Ramazanlar.” Dedi.

Bu haber 8786 kez okundu.
Gündem - 14:22 A A
BENZER HABERLER