-4° Açık
  • EURO 6.57
  • DOLAR 5.92

Sağlıklı Kentler Birliği İlçemizde Toplandı

Genel - 30 Ekim 2019 15:31 A A

                Sandıklı Belediyesinin de üyesi olduğu “Sağlıklı Kentler Birliği” tarafından 25-27 Ekim tarihleri arasında, ilçemizde bir termal otelde düzenlenen “2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” Konferansına üç gün boyunca ev sahipliği yaptı.

                Konferans, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın başkanlığında açılarak selamlama konuşmaları ile başladı. İlk olarak Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Çevre Sağlığı ve Konferans düzenlene kurulu Başkanı Prof. Dr. E. Didem Avcı Kiraz, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop tarafından yapılan konuşmalar ile başlayan konferans, Sağlıklı Kentler Birliği’nin 32. Olağan Meclis Toplantısı ile devam etti.

                Ardından “Haydi Çocuklar Bisikletle Okula” kampanyasına katılan üye belediyelere sertifikaları takdim edildi. Öğleden sonra ise toplamda üç oturum yapılarak Doçent, Profesör, Doktor ve Akademisyenler eşliğinde  “2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” hakkında sunumlar gerçekleştirildi.

                Akşam yemeğinin sonrasında Sandıklı Yarenleri tarafından katılımcılara unutulmaz yaren gecelerinden bir kesit sunarken; ilçemize ait yöresel halk oyunlarını, türküleri, orta oyunlarını, manileri, örf, adet ve gelenekleri tanıttılar.

                Konferansta son gün Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı gezisi ile başladı. Akdağ da çay ve bükme ikramı yapılan misafirler, bol bol fotoğraf çektirdiler. Bungalov evlerini gezerek içeriği hakkında yetkililerden bilgi alan birlik üyeleri daha sonra ilçemizde bir şehir turu yaptırıldı.

                Şehir turu kapsamında;  15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Bedesten, Oyuncak Müzesi, Tarihi Konaklar gezdirilerek tarihsel yerleri hakkında bilgiler verildi.

Bu haber 223 kez okundu.
Genel - 15:31 A A
BENZER HABERLER