21° Açık
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.80

Minik Öğrenciler SAYDER’i Ziyaret Etti

Eğitim - 28 Mart 2019 17:17 A A

Sandıklı Atatürk İlkokulu anasınıfı öğrencileri, Sandıklı Yörükler- Türkmenler Derneği Şehit İbrahim Türkeş ve Şehit Yaşar Özlem Eğitim Kültür Otağını ziyaret ettiler.
Atatürk İlkokulu’nun 4 ile 6 yaş gurubu anasınıfı öğrencileri öğretmenleri Yasemin Yeşilyurt ve Hacer Tuğrul ile birlikte Sandıklı Yörükler- Türkmenler Derneği tarafından yapılan otağı ziyaret ettiler.
SAYDER Sandıklı Yörükler- Türkmenler Derneği’nin kurucu üyeleri Mehmet Tuğrul ve Aysun Türkeş tarafından minik öğrencilere otağ, geçmiş zamanlarda Türklerin yaşam şekilleri, Türk Kültürü ve çadırın nasıl yapıldığı anlatıldı.

Öğrencilerin ziyaretti hakkında bilgi veren Mehmet Tuğrul;
“Çocuklar bizim geleceğimiz. Derneğimizi ziyaret etmeleri bizleri çok memnun etti. Yarının büyüklerinin geçmişlerini öğrenmeleri adına Türk Kültürümüzü ve Otağ hakkında bilgilendirme yaptık” dedi.
Dernek Başkanı Ali Eren;
” Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” vecizesinden yola çıkarak, yarının büyüklerini misafir ettik.
Otağımız da koca yürekli, minik misafirlerimizi ağırladık, kuzine de közlenmiş Sandıklı Patatesi ve katmerle kahvaltı ikram ettik.
Aysun Türkeş ablaları minik misafirlerimize Sandıklının unutulmuş yöresel kıyafetlerini örnekleriyle göstererek anlattı.” Dedi.> Serdar Akgür

Bu haber 1001 kez okundu.
Eğitim - 17:17 A A
BENZER HABERLER