Sisli
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Köylerde Arazi Toplulaştırma, Sona Erdi

Genel - 18 Eylül 2019 15:58 A A

                Isparta DSİ Müdürlüğü ve Etap İnşaat tarafından, İlçemiz Emirhisar,Saltık,Hırka, Kızılca, Yumruca ve Sorkun Köylerindi yapılan toplulaştırma çalışmalarının sona ermesiyle ilgili firma tarafından, Isparta DSİ Müdürlüğü ve Sandıklı Tapu Müdürlüğünün katılımlarıyla bir yemek organizasyonu düzenlendi.

                Düzenlenen yemeğe  Sandıklı ilçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve İlçe Tapu Müdürü Mehmet Yağcı katıldı.

                Bilindiği gibi çeşitli nedenlerle ekonomik olarak tarımsal faaliyetleri yapmaya imkân vermeyecek biçimde parçalanmış, dağılmış, bozuk şekilli parsellerin modern tarım işletmeciliği esaslarına göre ve sulama hizmetlerinin geliştirilmesi için uygun biçimde birleştirilmesi, şekillendirilmesi ve yeniden düzenlenmesi işlemine “Arazi Toplulaştırması” denilmekte.

                Sandıklı ilçemizdeki Emirhisar, Saltık, Hırka, Kızılca, Yumruca ve Sorkun Köylerimizde yapılan ve 10 yıldır süren arazi toplulaştırma çalışmasının bitişi dolayısıyla Etap İnşaat tarafından ilçe protokolü ile bir araya gelindi.

                Düzenlenen yemekte, yapılan işlem sonrası ilçemiz ve ülkemiz adına hayırlı olması ve ekonomik olarak avantajları konuşuldu.

Bu haber 427 kez okundu.
Genel - 15:58 A A
BENZER HABERLER