Kapalı
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.09

KAYMAKAM EFLATUN CAN TORTOP’UN YENİ ADLİ YIL MESAJI

Genel - 4 Eylül 2019 12:23 A A

                Sandıklı ilçe kaymakamı Eflatun Can Tortop yeni adli yılın başlamasıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Tortop yayınladığı measjda;

                “Demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti prensiplerinin temel ilke olarak kabul edildiği ülkemizde her geçen gün bu değerlere daha fazla sahip çıkılmaktadır.

                Adil, bağımsız, tarafsız ve dürüst hukukçuların varlığı, hukuk düzeninin ve demokrasinin en önemli teminatlarından biridir. Kendi aklına güvenerek, özgürce hareket edebilen, adalet ve vicdanına aykırı hiç bir tutum ve davranış sergilemeyen, bilgiyi ve doğruyu kendine rehber edinen, yüksek karakterli hukukçu nesiller yetiştirmemiz gerekir.

                Devletin üç erkinden biri olan yargı, haksızlığa uğrayanların ve mağdur olanların sığınacağı ilk limandır. Başlayan yeni adli yılda, devletimiz ve milletimizin en büyük güvencelerinden biri olan yargı erkimizin, insanlarımıza adalet, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

                Bu düşüncelerle; adaletin tesisi için fedakarca görev yapan başta hakim, savcı ve avukatlarımız olmak üzere adalet sistemimiz içerisinde görev yapan tüm yargı çalışanlarımıza görevlerinde başarılar diliyor, görevi başında şehit olan yargı mensuplarımızı rahmetle yâd ediyorum.” dedi.

Bu haber 244 kez okundu.
Genel - 12:23 A A
BENZER HABERLER