14° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaymakam Eflatun Can Tortop’un Türk Dil Bayramı Mesajı

Genel - 1 Ekim 2019 16:37 A A

                Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop “Türk Dil Bayramı” nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

                Kaymakam Tortop yayınladığı kutlama mesajında;

“Bir milleti bir arada tutarak, ortak değerler etrafında birleştiren dil, o milletin en temel yapı taşlarından birisidir. Millet olarak ezelden ebede yürüyüşümüzün en kıymetli değerlerinden olan dilimiz, zengin bir edebiyatı, tarihi, sanatı kaldırabilme ve taşıyabilme gücüyle bunların cümlesi diyebileceğimiz medeniyetimizin ana direği hükmündedir.

                Ülkemiz, Türk dünyası ve akraba topluluklar arasında geçmişte, bugün de ve gelecekte bağ kurmamızın ve dayanışmamızın en önemli değerlerinden olan ve medeniyet yarışında var olmamızı sağlayacak olan dilimizin söz varlığının artırılması ve bu söz varlığıyla dünyaya ışık tutacak yeni eserlerin türetilmesi, millet olarak en önemli işlerimizden biri olarak bilinmelidir. Öbür yandan halkımızın, basın yayın organlarında, basılı eserlerde, kişi ve iş yeri adlarındaki kullanımlarında olabildiğince Türkçe kelimeleri tercih etmelerini sağlayarak yabancı kelime istilasına karşı dilimizi korumaya özendirmek, milletçe vazgeçilmez görevimiz olarak devam etmelidir.

                26 Eylül 1932 yılında düzenlenen I. Türk Dili Kurultayı’ndan beri kutlanagelen ve bugün 87’incisini kutladığımız Dil Bayramı vesilesiyle; Türkçemize emek verenlerden ahirete intikal edenleri rahmetle yâd ediyor, Türkçemizin gelişmesine ve zenginleşmesine vesile olanlara nice hayırlı hizmetlerde bulunabilmelerini diliyor, tüm vatandaşlarımızın ” Türk Dil Bayramı’nı ” kutluyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.” Dedi.

Bu haber 320 kez okundu.
Genel - 16:37 A A
BENZER HABERLER