Sisli
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

KAYMAKAM EFLATUN CAN TORTOP’UN HEMŞİRELER HAFTASI MESAJI

Genel - 21 Mayıs 2019 13:04 A A

                Sandıklı ilçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, hemşireler haftası nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

                “Kişi ve toplum sağlığının korunarak hasta bakımının bilimsel yöntemler,  özveri, sabır ve şefkatle sağlanması hususunda, ‘önce insan’ diyerek topluma hizmeti ilke edinmiş, insan sağlığı için önemli ve kutsal bir görev ifa eden hemşirelerimiz, yerine getirdikleri bu kutsal görevle birey, aile ve topluma, sağlıklarını kazandırmak için çalışır.

                Zor şartlar altında büyük fedakârlıklarla görevlerini yerine getiren hemşirelerimizin, insan sağlığı için verdikleri bu onurlu hizmet, övgüyü ve takdiri fazlasıyla hak etmektedir. Sabır, sevgi ve saygıya dayalı meslek anlayışı ile din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin, insan hayatında hiçbir şeyle yeri değiştirilemeyecek olan sağlık gibi önemli bir alanda hizmet veren hemşirelerimiz, tüm hasta vatandaşlarımızın tedavi edilmesinde etkili olan en dinamik güçtür.

                Sağlık kurumlarımızda şiddet her geçen gün artarak devam etmektedir. Hastanelerde veya sağlık ocaklarında hemşirelerimizin sözlü veya fiziksel şiddete uğradığının bilgilerini almaktayız. Hemşirelerimizin sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde gösterdikleri fedakârlıkların karşılığında şiddet olaylarına maruz kalmaları kabul edilebilir bir durum değildir.

                Bu duygu ve düşüncelerle, başta Sandıklı olmak üzere, ülkemizin dört bir yanında görev yapan hemşirelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının Dünya Hemşireler Haftası’nı kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum.”

Bu haber 671 kez okundu.
Genel - 13:04 A A
BENZER HABERLER