Orta şiddetli yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaymakam Eflatun Can Tortop’un Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

Genel - 8 Ekim 2019 17:34 A A

                Sandıklı ilçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

                Kaymakam Tortop yayınladığı mesajda:

“Camilerimiz, manevi huzura kavuştuğumuz, birlik ve beraberliğimizi, dostluk ve kardeşilik duygularımızı güçlendirdiğimiz; hoşgörüyü, paylaşmayı ve dayanışmayı öğrendiğimiz, omuz omuza saf tuttuğumuz mevki, makam ve sınıf farkının olmadığı kutsal mekanlardır. İslam tarihi boyunca şehirler cami merkezli planlanmıştır. Dolayısıyla, cami şehrin merkezini belirler, şehir caminin etrafında şekillenir. Çevresinde yaşanan şehir hayatı, caminin bir devamı olarak gelişir.

                Toplumumuzda birleştirici ve bütünleştirici bir misyona sahip din görevlilerimiz ise, dini konularda halkımızın en iyi şekilde aydınlatılması, dinimizin en doğru şekilde yaşanması ve gelecek nesillere aktarılması gibi önemli görevler üstlenmiştir.  Camilerimizi din görevlilerimizden ayrı düşünmek mümkün değildir. Günün beş vaktinde camide bulunan, hatta zamanlarının çoğunu camide geçiren din görevlilerimiz, cami ile iç içe olurlar.  Sadece camiye gelen cemaatle yetinmezler; görev yaptıkları yerlerdeki hastalar, çocuklar, yetimler, öksüzler, fakirlere de yakın ilgi göstererek onların dertleriyle yakından ilgilenirler.

                Bu duygu ve düşüncelerle, tüm din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutluyor, cami yapan, yaptıran, yapımında emeği bulunan hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, din görevlilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” Dedi. 

Bu haber 212 kez okundu.
Genel - 17:34 A A
BENZER HABERLER