28° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaymakam Eflatun Can Tortop’un 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Genel - 10 Eylül 2019 16:21 A A

                Sandıklı ilçe kaymakamı Eflatun Can Tortop, 2019-2020 Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

                Kaymakam Tortop; 

                “Ülkemizin geleceği çocuklarımızın; yüreklerinde, bilgi ve sevgi ışığını yakmak üzere 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz.

                Aileden başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını okul dönemi oluşturmaktadır. Bu süreçte elde edilen kazanımlar, bireylerin ve dolayısıyla da gelecekte milletimizin hayatını şekillendirecektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir. Bundan dolayıdır ki bir toplum, medeniyet sahasında ne kadar  yol almak isterse; eğitime o kadar önem vermek durumundadır. Atatürk’ün  ” Eğitimdir ki bir ulusu ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır; ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır” sözleri, eğitimin önemini açıkça  ifade etmektedir.

                Çocuklarımız, eğitim yolu ile sadece bilgi birikimi değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerleri de kazanırlar. Bu yüzden iyi bir, insan iyi bir vatandaş olmanın temel şartı eğitimdir. Okul ortamı ile birlikte başlayan ve sağlam temeller üzerine kurulan eğitim-öğretim hayatı, çocuklarımızın geleceği için olduğu kadar ülkemizin geleceği için de son derece önemlidir.

                Bu duygularla; 2019-2020  Eğitim-Öğretim hayatına başlayan tüm öğrencilerimize; müdürüyle, öğretmeniyle ve çalışanlarıyla hepimizin sizler için, Türkiye’nin geleceği için var olduğumuzu tekrar hatırlatmak isterim. Yeni eğitim-öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diler, başarılı bir eğitim yılı geçirilmesini temenni ederim.” dedi.

Bu haber 405 kez okundu.
Genel - 16:21 A A
BENZER HABERLER