14° Parçalı az bulutlu
  • EURO 7.21
  • DOLAR 6.58

Kaymakam Eflatun Can Tortop’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Mesajı

Genel - 21 Mayıs 2019 13:16 A A

                Sandıklı ilçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

                Kaymakam Eflatun Can Tortop;

                “Bugün; Türk milletinin tarihinde dönüm noktası olarak Samsun’da atılan ilk adımın 100. yıl dönümünü bir kez daha gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919; dönemin sömürgeci güçlerince dayatılan esaret altındaki bir geleceği reddederek, milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Atatürk’ün cumhuriyet ile taçlanacak bağımsızlık mücadelesine başladığı gündür.

                Türk milleti, hürriyetini zincire vurmak isteyen işgal ve çıkar planlarına karşı amansız bir mücadele vermiş, al bayrağımızı Anadolu’nun her köşesinde bir daha inmemek üzere tüm ihtişamıyla dalgalandırmıştır.

                Geleceğimizin teminatı sevgili gençler! Ne kadar övünseniz azdır. Sizlerin, milletimizin kurtuluş ve devletimizin kuruluş mücadelesini en iyi şekilde öğrenip dersler çıkararak, ülkesine ve milletine karşı sorumluluklarını bilen, yüksek idealleri olan bir nesil olarak yetişmeniz; aziz cumhuriyetimizin bekasını güvenceye kavuşturacaktır.

                Ülkemizin sadece ekonomik değil, sosyal kalkınma ve medeniyet yürüyüşü anlamında da geleceğini şekillendirecek olan siz gençlere önemli görev ve sorumluluklar düşüyor.

                Bu itibarla, geleceğimizi emanet ettiğimiz sizleri bizlerden daha üstün niteliklere sahip olmanız ve geleceğe güvenle bakmanız için her türlü desteği vermek, bizler için milli bir görevdir.

                Bu duygu ve düşüncelerle; Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesiyle bizlere bu vatanı emanet eden başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.” Dedi.

Bu haber 12701 kez okundu.
Genel - 13:16 A A
BENZER HABERLER