Orta şiddetli yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaymakam Eflatun Can Tortop’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Genel - 19 Mayıs 2020 16:51 A A

                Sandıklı ilçe kaymakamı Eflatun Can Tortop, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Geçlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

                Kaymakam Tortop yayınladığı mesajda;

                “Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı günün 101. yıldönümünde, bir Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı daha karşılamanın engin mutluluğu, gururu ve coşkusu içindeyiz.

                Millet olarak bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir” diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız bu büyük gün, hem milli mücadelemizin silinmez bir hatırası, hem de yüzünü geleceğe dönmüş nesillerin en büyük ilham kaynağıdır.

                Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘’Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz’’ diye seslendiği sevgili gençler; sizler milletimizin ve Türkiye’mizin umudusunuz. Siz gençler; bilimsel ve teknolojik gelişmeleri, çok yakından takip etmek durumunda olduğumuz günümüzde, yalnızca kendimizle değil, dünya ile yarışmak zorunda olduğumuzun bilinciyle, bizlere bir Türk ferdi ve insan olma onurunu yaşatan, Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatacaksınız.

Bu duygularla; Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm Sandıklılı vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle  kutluyorum.” Dedi.

Bu haber 68 kez okundu.
Genel - 16:51 A A
BENZER HABERLER