19° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.21
  • DOLAR 5.58

Kaymakam Eflatun Can Tortop’un 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Genel - 10 Mayıs 2019 14:42 A A

                Sandıklı ilçe kaymakamı Eflatun Can Tortop, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

                “İnsan kaynağının temel dinamiği olan emek, hayatımızdaki en onurlu değerlerin başında gelmektedir. İş ve emek, işçilerimizin zor şartlar altında verdiği haklı mücadelelerinin ve elde ettikleri kazanımların önemli bir ürünüdür.

                Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik kalkınma ve gelişmede temel bir rol oynayan emekçilerin, medeniyet yolunda ve mücadelesinde Türkiye için önemli katkıları olmuştur.

                Emek ve sermayenin, insanların mutluluk, huzur ve barışına katkı sağlamadaki bu mücadelesi tüm dünyada emek ve dayanışma günü olarak kutlanmaktadır. Bu günün toplumumuzdaki çatışmaların önlendiği, ayrıcalıkların ortadan kalktığı, bir arada barış içinde yaşama arzusunun perçinlendiği bir gün olarak bayram havası içerisinde kutlanması en büyük temennimizdir.

                Bu düşüncelerle 1 Mayıs’ın, anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek, başta işçi, memur ve emekçiler olmak üzere bütün milletimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Bu haber 153 kez okundu.
Genel - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.