Açık
  • EURO 6.39
  • DOLAR 5.78

Kaymakam Eflatun Can Tortop’ un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Zaferi’nin 3’üncü Yıldönümü Mesajı

Genel - 2 Ağustos 2019 12:56 A A

                Sandıklı ilçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniye yazılı bir açıklama yayınladı.

                Kaymakam Eflatun Can Tortop yayınladığı açıklamada; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Zaferi’nin 3’üncü Yıldönümü” münasebetiyle özel bir mesaj kaleme alınmış olup, söz konusu mesajında şu ifadelere yer verilmiştir;

                Mazisi şan ve şerefle anılan, kahramanlığın ve yiğitliğin yeryüzündeki timsali büyük Türk milleti, tarihi boyunca hüküm sürdüğü her coğrafyaya medeniyet ve barış götürmüş ancak çoklukla da hep saldırılara maruz kalmış, içeriden ve dışarıdan hainlik ve düşmanlıkla karşılaşmıştır.

                Bu düşmanlık duyguları en son 15 Temmuz gecesi başımıza tekrar musallat oldu.

                Bu kez de dünya insanlık tarihinin hemen hiç görmediği boyutta bir hıyanetle karşılaştık.Adına cemaat diyerek kendisine dini bir kutsiyet atfeden ve halkımızın dini duygularını sömüren bu örgüt, zeki çocuklarımızı devşirip halkımızın yaptığı halisane yardımlarla açılan okullar ve dershaneler ile ihtiyaç duyduğu insan kaynağını çekirdekten yetiştirmiş ve 40 yıldır hem devletin hem milletin imkanlarını, kendi amaçları için kullanmış ve sinsi bir planı devreye sokarak, emsali görülmemiş bir hıyanetin de temsilcisi olmuşlardır.

                Ancak, hain terör örgütünün sinsi planları, 15 Temmuz’da hiç hesap edemedikleri millet duvarına çarpmış ve dağılmıştır. o duvar ki her renkten, inançtan, görüşten insanlarımızdan oluşmuştur. Vatan söz konusu olduğunda, tüm farklılıklarını bir kenara bırakan halkımız tek vücut olmuş, mermileri, tank ateşini, uçaktan atılan bombaları göğsünde söndürüp, darbe girişimini püskürtmüştür.

                Böylece, yıllarca cemaat adıyla kendini gizleyen terör örgütünün maskesi düşmüş, kendisine hocaefendi dedirten hain terör örgütünün pensilvanya’daki elebaşısının, kanaat önderi değil, ihanet lideri olduğu ortaya çıkmıştır.

                15 Temmuz Türkiye’yi bölme ve iç savaş çıkarma hevesindeki dış güçlerin Türkiye’de millet duvarına çarptığı tarihtir. 15 Temmuz her ne kadar cemaat görünümlü terör örgütünün kalkışması gibi görünse de arkasındaki güçlerin kim olduğunu çok iyi biliyoruz.

                15 Temmuz Türk demokrasi tarihi içinde bir dönüm noktasıdır. daha önce de darbeler yaşamış ve acı sonuçlarını sineye çekmiş bu millet, bu kez demokrasiye sahip çıkmış ve dönüşümü fark edemeyen, kendi milletine yabancılaşmış hainler başarısız olmuştur. Aziz Milletimiz, 15 Temmuz’da milli iradenin tecelli ettiği sandığa sahip çıkma iradesini güçlü bir şekilde ortaya koyuşuyla, elinde bayrağı ve yüreğinde vatan sevgisiyle gösterdiği sivil direnişle bir kahramanlık destanı daha yazmıştır.

                Değerli vatandaşlarım aynı paktta, aynı birlikte, aynı coğrafyada yer alsak da pek çok düşmanımız var.

Sürekli olarak öfkelerini bize yönlendiriyorlar.  öfkelerinin kaynağında; orta Asya’dan çıkıp bu taraflara gelmemiz, Malazgirt’te Bizans’ı yenmemiz, Ankara, İstanbul’a sahip olup, balkanlara, Viyana’ya dayanmamız, İslamın bayraktarlığını yapmamız, İslam dünyasının en güçlü hamisi olmamız yatmakta Mondros ve Sevr anlaşmalarını İnönü, Sakarya, Dumlupınar’da yırttık diye, Yunan’ı Akdeniz’e döktük diye öfkeliler ve son olarak 15 Temmuz’daki o büyük fitneye iman dolu göğsümüzü gerdik diye öfkeliler.

                1000 yıllık bu öfke dinecek gibi değil. karşıdan geldiklerinde kaybedeceklerini bilenler, arkadan dolanmayı kaç kez denedi ve kaç kez daha deneyecekler bilmiyoruz.  bu yüzden bir, iri ve diri olmalıyız. inancımızı ideoloji, ideolojimizi inanç bilmeyi bırakıp birbirlerimizi farklılıklarımızla severek, ay yıldızlı al bayrak altında bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeş olmalıyız.

                Azerbaycan Cumhurbaşkanı rahmetli Ebulfeyz Elçibey’in buyurduğu gibi ‘’ sen Türk olduğunu unutsan da düşmanın asla unutmaz ‘’ gerçekliğini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız.

                Bu duygularla sözlerime son verirken başta 15 Temmuz hıyanetinde hayatını kaybeden şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor sizleri sevgi ile saygı ile selamlıyorum.” dedi.

Bu haber 215 kez okundu.
Genel - 12:56 A A
BENZER HABERLER