10° Açık
  • EURO 6.56
  • DOLAR 6.07

Kaymakam Eflatun Can Tortop’ un “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Kutlama Mesajı

Genel - 14 Ocak 2020 17:23 A A

                Sandıklı ilçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

                Kaymakam Tortop yayınladığı mesajda;

                “Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslektir. Bu mesleği icra etmekte olan gazeteci arkadaşlarımız da, ilkeli yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları tarafsız bir şekilde halka aktarmakta, bir anlamda kamu vicdanının sesi olmaktadırlar.

                Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olan basın ve medya aynı zamanda kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayan düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin araçlarıdır. Halkı bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir.

                Bu vesileyle; sunmuş oldukları hizmetlerden dolayı tüm basın-yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının, milletimizin gözü kulağı olan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim.” Dedi.

Bu haber 133 kez okundu.
Genel - 17:23 A A
BENZER HABERLER