Orta şiddetli yağmur
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

65 Yaş Üstü Köylülerin İhtiyaçlarını Muhtarın Oğlu Karşılıyor

Genel - 31 Mart 2020 16:00 A A

                İlçemize bağlı Asmacık köyünde bulunan ve yaşları 65’in üzerinde olan köy sakinlerinin Pazar ve market ihtiyaçlarını köy muhtarının oğlu karşılıyor.

                Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üzeri yaşlıların temel ihtiyaçlarını gönüllü olarak köy muhtarının oğlu karşılıyor.

                Asmacık köyünde 7 hanede 14 kişi yaşıyor. Yaşları 65’in üzerindeki köy sakinleri evlerinden çıkamadığı için ihtiyaçlarını köy muhtarı Ahmet Coşar’a bildiriyor. Muhtarda köylünün ihtiyaçlarını şehirde yaşayan 30 yaşındaki oğlu Feridun Coşar bildirerek haftanın 3 günü köye gelen oğlu ile köylünün ihtayaçlarını karşılıyor.

Feridun Coşar yaptığı açıklamada;

                 “Bizim burada Pazar yok, market yok. 65 yaş üzeri insanların sokağa çıkma yasağı olduğu için köylümüz dışarı çıkmıyor. İhtiyaçlarını da muhtarın oğlu olarak ben karşılıyorum. Ailem burada yaşıyor. Onlarda 65 yaş üzerindeler. Onlarında evden çıkmaması için siparişlerini ben getiriyorum. Genelde domates, yumurta, ekmek gibi başlıca temel gıda siparişleri oluyor. Ben kendim Sandıklı’da yaşıyorum. Oradan siparişleri alıp buraya getiriyorum. Haftanın 3 günü köye geliyorum. Jandarmamız sağolsun maaşlarını evlerine getiriyor. Ben sadece Pazar ihtiyaçlarını karşılıyorum.

                Herşeyi devletten beklememek gerek. Biz gençler olarak evlerinde kalan yaşlılara yardımcı olmamız lazım. İnşallah bu Koronavirisü’de yaşlılarımızın evinde kalmasıyla biteceğini umuyorum. Koronavirüs elbet birgün bitecek. Ben bu işi gönüllü olarak yapıyorum. Şuanda ülkemizde 7 milyon yaşlı var. Herkes bulunduğu mevkisindeki yaşlılara yardımcı olabilir. Bunlar komşumuz, akrabamız olabilir. Herkes yanındaki yaşlılara yardımcı olması lazım” dedi.

Bu haber 291 kez okundu.
Genel - 16:00 A A
BENZER HABERLER