-4° Açık
  • EURO 6.56
  • DOLAR 5.92

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Törenlerle Kutlandı

Genel - 31 Ekim 2019 16:46 A A

            29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenlerle, coşku içerisinde kutlandı.

            28 Ekim Pazartesi günü saat 13,00 de Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan törenler, 29 Ekim Salı günü saat 10,00 da 15 Temmuz Demokrasi Meydanında devam etti.

            Törene Kaymakam Eflatun Can Tortop, Garnizon Komutanı Pers.Astğm. Hasan Narin, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Cumhuriyet Savcısı Ebru Çalışkan, Askeri Erkan, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında yapılan tören, Kaymakam Eflatun Can Tortop ve Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından törene katılan öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı okundu. Daha sonra Kaymakam Eflatun Can Tortop günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Halk Oyunları Ekibi tarafından halkoyunları gösterisiyle devam eden törende İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Eflatun Can Tortop ve diğer protokol üyeleri tarafından verilmesiyle tören sona erdi.

Bu haber 513 kez okundu.
Genel - 16:46 A A
BENZER HABERLER