30° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/hocam1/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Genel - 27 Kasım 2019 15:43 A A

                İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler günü, düzenlenen programla kutlandı.

                Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan ve 24 Kasım 1981 yılından bu yana kutlanmakta olan Öğretmenler Günü kutlamaları bu yıl Türk Telekom Fen  Lisesi tarafından hazırlanan program ile gerçekleştirildi.

                Programa Kaymakam Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop, Garnizon Komutanı Mehmet Yurt, Belediye Başkan vekili  Ahmet Türk, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman ve Kaymakam Eflatun Can Tortop günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.

                Programda 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında emekli olan Milli Eğitim mensuplarına Kaymakam Eflatun Can Tortop tarafından ‘Hizmet Şeref Belgesi’ verildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerin verilmesiyle tören sona erdi.

Bu haber 646 kez okundu.
Genel - 15:43 A A
BENZER HABERLER