Açık
  • EURO 6.57
  • DOLAR 5.92

19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Genel - 23 Ekim 2019 15:16 A A

                19 Ekim Muhtarlar günü ilçemizde düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

                Sandıklı hükümet konağı önünde düzenlenen törene daire amirleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı. Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla sona erdi. Daha sonra köy ve mahalle muhtarları  kaymakam Eflatun Can Tortop’ u makamında ziyaret ettiler.

                Köy ve Mahalle Muhtarlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Eflatun Can Tortop;

                 “Muhtarlık toplumumuz için çok önemli bir gelenek olup, aynı zamanda vatandaşımızın devlete açılan ilk kapısıdır. Gerek İlçe  merkezindeki mahallelerimizde gerekse de köylerimizde birlik ve beraberliğin sağlanmasında muhtarlarımızın çok önemli bir rolü vardır.” Dedi. Bir süre devam eden sohbetten sonra ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

                21 Ekim pazartesi günü Sandıklı Cumhuriyet parkında düzenlenen Muhtarlar günü yemeğine Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İlçe Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Hasan Narin, İlçe Emniyet Müdürü Hanifi Savur, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Asb. Bçvş. İhsan Doray,  Engelli Bakım Merkezi Müdürü Ayşenur Esendemir ile İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

                Belediye Başkanı Mustafa Çöl; “Muhtarlar günü programına katılan siz değerli muhtarlarımıza ve azalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sandıklı Belediyesi olarak görev ve sorumluluk sahamızın dışında bile olsa köylerimizden gelen yardım taleplerini asla geri çevirmedik. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışarak, vatandaşlarımıza yardımcı olmak için bütün imkânlarımızı seferber ettik.

                Sandıklı Belediyesi olarak yol, su, alt yapı gibi çalışmaların yanında FETÖ yapısı okulumuzu Engelli Bakım Merkezimize çevirerek Türkiye’nin dört bir yanından hasta kabulüne başlayarak bil ilki daha Sandıklımızda gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Sizlerde köylerde ya da mahallelerde bildiğiniz engelli, bakıma muhtaç, yaşlı ve raporu bulunan hemşerilerimize bu merkeze yönlendirip gereken yardımı almalarını sağlayabilirsiniz. Ben bu vesileyle aramızda olan ve davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

                Sandıklı Belediyesi tarafından muhtarlara hediyelerin verildiği program, Cumhuriyet Parkında hep birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bu haber 470 kez okundu.
Genel - 15:16 A A
BENZER HABERLER